Wideodomofony

Wideodomofony to nowoczesne urządzenia, które zastępują w dość szybkim tempie tradycyjne domofony. Podobnie jak dawniej podstawowym zadaniem tego typu urządzeń jest zapewnienie komfortu oraz przede wszystkim bezpieczeństwa. Kontrola dostępu , którą obecnie umożliwiają najnowsze modele oprócz komunikacji audio i otwarcie furtki mają możliwość podglądu obrazu z kamery bramowej lub kamery dozoru CCTV, zapamiętywanie wywołań, zapisu osób odwiedzających w postaci zdjęć jak również nagrania filmu, który możemy w każdym momencie odtworzyć lub przenieś za pomocą kart SD na komputer stacjonarny. Szczególnie cenione są rozwiązania, które umożliwiają stworzenie indywidualnej, często nietypowej konfiguracji. 

wideodomofon Vidos

 

Najnowszy trend to możliwość połączenia wideodomofonu z urządzeniami przenośnymi jak smartfony oraz tablety. Rozwiązanie takie umożliwiają dedykowane przez producentów bramki IP, modele z połączeniem kablowym z routerem lub poprzez Wi-Fi. Dostępne są również moduły GSM ale rozwiązanie to zapewnia jedynie możliwość przekierowania połączenia audio za pośrednictwem sieci komórkowej na telefon. Szeroko oferta monitorów daje możliwość wyboru modelu nie tylko ze względu na wielkość wyświetlacza LCD (najpopularniejsze są modele z wyświetlaczem 7") ale czasami nawet kolor obudowy monitora - najpopularniejsze są monitory w standardowych kolorach jak czarny i biały. Nowoczesne modele monitorów mają dotykowy ekran LCD, który działa na podobnej zasadzie jak w tabletach i smartfonach. Szeroki zakres regulacji zawiera podstawowe funkcje jak kolor, jasność ekranu oraz wybór dźwięku wywołania. W bardziej zaawansowanych modelach jest możliwość nagrania wiadomości głosowej na zasadzie automatycznej sekretarki.

 

wideodomofon Kenwei monitor

 

Podstawowy podział wideodomofonów to systemy jednorodzinne oraz wielorodzinne. Zestawy jednorodzinne standardowo zawierają monitor domowy, panel bramowy z kamerą oraz zasilacz. Istnieje możliwość rozbudowy takich systemów o dodatkowe monitory, unifony (słuchawki), dodatkowe kamery bramowe lub kamery dozoru CCTV, przyciski wyjścia oraz możliwość podłączenia automatu bramowego.  Spośród systemów wielorodzinnych mogą to być zarówno systemy 2-rodzinne (dwa przyciski wywołania) jak również dla dużych osiedli mieszkaniowych. Najczęściej duże systemy wielorodzinne to systemy cyfrowe z wybieraniem abonenta (mieszkania) za pomocą klawiatury numerycznej. Popularnym rozwiązaniem jest system cyfrowy Elfon Optima.

Podział systemów jednorodzinnych możemy oprócz oczywistego podziału na producentów przyjąć w zależności od zastosowanej kamery bramowej. Dla ułatwienia wyboru przyjęliśmy następujące zasady:

wideodomofony natynkowe - kamery w tych modelach przeznaczone są do montażu na słupek i w tej kategorii nie ma modeli z dodatkowymi funkcjami jak czytnik kluczy, szyfrator, czytnik linii papilarnych. Nie znaczy to oczywiście, że takie systemy nie występują. Produkty z szyfratorem lub czytnikiem mają swoją oddzielną kategorię. Montaż natynkowy jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem ze względu na łatwość montażu i możliwość zastosowania nawet na metalowych słupkach i ogrodzeniach.

 

wideodomofon Kenwei

 

wideodomofony podtynkowe - standardowo kamery w tych zestawach są przeznaczone do miejsc gdzie jest możliwość schowania elektroniki kamery w puszce pod tynk. Montaż podtynkowy jest droższy w wykonaniu ale niewątpliwą jego zaletą jest lepsze zabezpieczenie elektroniki kasety oraz estetyka. W większości przypadków kamery mają opcjonalną możliwość zamontowania natynkowego ale w tym celu należy dokupić odpowiednią obudowę w której umieszczamy panel  z kamerą.

wideodomofon Vidos

 

wideodomofony z szyfratorem - kamera w tych modelach wyposażona jest w zamek kodowy. Dzięki niemu możliwe jest otwarcie elektrozaczepu a w niektórych modelach także dodatkowej bramy automatycznej wpisując kod z klawiatury numerycznej. Klawiatura w takich kamerach ma dodatkowo funkcje programowania np. czasu zwolnienia elektrozaczepu czyt też indywidualnego ustalenia kodu dla poszczególnych domowników. Rozwiązanie to dostępne jest zarówno w kamerach montowanych natynkowo jak i podtynkowo.

wideodomofon Vidos

 

wideodomofony z czytnikiem - czytnik kluczy umożliwia otwierania elektrozaczepu furtki za pomocą breloków zbliżeniowych (indywidualne karty, breloki lub naklejki dla poszczególnych użytkowników). Najpopularniejszy standard to unique 125 kHz oraz Mifare 13.56 mHz. Koszt kart, breloków to 2-4 zł / szt. Dostępne są także w tej kategorii kamery z czytnikiem linii papilarnych (biometryczny). W bardziej rozbudowanych modelach możemy zakodować oddzielnie otwieranie furtki i bramy. Kamery z czytnikami w zależności od modelu występują w wersji natynkowej i podtynkowej.

wideodomofon Vidos

 

prawa autorskie AC SYSTEM - Kraków

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl